Caritas.lv

Noslēdzies Žēlsirdības projekts Silenes draudzē

Šogad laikā no 1. jūnija līdz 30. septembrim Silenes Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas draudze īstenoja projektu “No sirds sirdij”. Projekts varēja notikt, pateicoties nodibinājuma “Caritas Latvija” žēlsirdības projektu konkursā iegūtajam finansiālajam atbalstam.

Silenes draudzes pārstāve Sofija Mole norāda, ka projekta ietvaros tika sniegta dažāda veida palīdzība grūtībās nonākušies sirmgalvjiem, lai uzlabotu viņu dzīves kvalitāti. Tāpēc tika rīkotas vairākas aktivitātes, sniedzot gan materiālu, gan arī garīgu un emocionālu atbalstu, kliedējot viņu vientulību un atstumtību, uzlabojot noskaņojumu.

Silenes baznīcā notika dievkalpojums nodomā par senioru veselību, atsevišķi seniori tika apciemoti mājās. Visiem tika piedāvata garīga literatūra, bet dievkalpojuma apmeklētāji saņēma arī dāvaniņas. “Ņemot vērā mērķauditorijas materiālās iespējas, veselības stāvokli un dzīves apstākļus, projekta gaitā tika organizēta iespēja senioriem saņemt pirts pakalpojumu,” skaidro S. Mole. Viņa paskaidroja, ka arī tiem cilvēkiem, kas dzīvo laukos un kuriem pirts ir, ir pašiem sarežģīti sagatavot to saviem spēkiem. Tāpēc tika kopumā izdalītas 90 ieejas biļetes Silenes sabiedriskās pirts apmeklējumam. Tāpat tika izdalītas 29 paciņas ar dažādām ikdienā nepieciešamām higiēnas precēm.

Projektā kopumā piedalījās 45 Skrudalienas pagasta seniori un septiņi Silenes katoļu baznīcas locekļi.

Projekta īstenotāji pauž pateicību nodibinājumam “Caritas Latvija” par lielisku iespēju palīdzēt veciem cilvēkiem un atvieglot viņu ikdienu.

KABIA